Kultuurifestivali „Särin” kirjandusprogramm esitleb ja otsib loomet, mis tunnetaks ja mõtestaks nii oma kodukohta kui vaataks ka siit kaugemale, nägemaks, kuis maailm meile meie kodu vastu peegeldab.

Kirjandusprogrammi avavad Kristiina Ehin ja Ly Seppel-Ehin kavaga "Alati kodus, alati teel", lugemas nii Raplas ja Raplast kirjutatud luulet kui ka tõlkeid mitmelt poolt ilma, neid saadab Vahur Kubja (klassikaline kitarr).

Teisel päeval arutlevad vestlusringis „Ühe loo ma leidsin küll üles” Veronika Kivisilla, Jan Kaus ja Piret Päär selle üle, mis roll lugudel ja loovestmisel tänapäeva ilmas üldse on, mida me neist otsime, kas ja kuidas end nendega määratleme. Ning kirjandusprogrammi jätkab rootsi luuletaja Pär Hansson oma alateadvuslike sõnarännakutega kavas „Mõlatades tundmatusse”.

Nendele lisaks jõuab aga ka lavale luulenäidend „See uluja tuul: kolm Grööni luuletajat”, mis põhineb Ameerika kirjaniku David Slavitti samanimelisel kogul, kus ta on loonud kolm poeetidest tegelaskuju, jutustamaks, kuidas tema Artika põlisrahvaste elu ja maailmatunnetust tajub ja näeb. Etendus valmib koostöös Särina teatriprogrammiga ja selle lavastab Loore Martma, muusikalise kujunduse teeb Mick Pedaja ning visuaalidega toetab videokunstnik Alyona Movko.