Reede (15.09) kell 22:00 / RKKK

Pilet kohapeal 7€

Kirjandusprogrammi avavad Kristiina Ehin ja Ly Seppel-Ehin kavaga "Alati kodus, alati teel", lugemas nii Raplas ja Raplast kirjutatud luulet kui ka tõlkeid mitmelt poolt ilma, neid saadab kitarril Vahur Kubja.

Kristiina Ehin on Raplast pärit luuletaja, proosakirjanik ja laulja, kelle loomingus on olulisel kohal pärimuse ja tänapäeva tunnetuslik põimumine nagu ka naiseks olemise mõtestus. Temalt on ilmunud tosinkond raamatut, tema teoseid on tõlgitud ka mitmetesse võõrkeeltesse. 2007. aastal pälvis tema ingliskeelne valimik "Drums of Silence" maineka Corneliu Popescu auhinna.

Ly Seppel on eesti luuletaja, tõlkija ja psühhoterapeut. Ta lõpetas 1967. aastal TRÜ eesti filoloogina ning õppis Bakuus ja Moskvas turgi keeli. Alates aastast 1974 on ta kutseline kirjanik Raplas.

 

Kitarrist Vahur Kubja repertuaaris on virtuoospalu klassitsimi ajastust, mõtlikke teoseid romantismist, etüüde nii Brasiiliast, Kuubalt, kui peegeldusi kodumaalt, Eestist ja palju muud. Vahur Kubja süveneb heliteosesse kui eluliselt olulisse sündmusesse, alati põhjusega tema ellu tulnusse. Vorm, millega Kubja parasjagu kokku puutub, tõuseb esiplaanile ja suundub tuulena publikusse.

Vahur Kubjal on olnud au omandada muusikaline haridus kitarristide Marek Taltsi (Pärnu Kunstide Maja), Peeter Printsi, Gajane Kurbanova (Pärnu Muusikakool), Tiit Petersoni (Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool) ja Massimo Felici (Nino Rota nim Konservatoorium Monopolis, Itaalias) klassides. Lisaks on jätnud sügava jälje Kubja muusikalisse väärtuspagasisse Oscar Ghiglia oma suvistel Accademia Ghigiana kursustel, Itaalias.