Erki Kannus

Vaatamata õpingutele klaasikunsti alal on mind alati huvitanud kunst üldisemalt nagu maal, graafika, disain ja laiemalt erinevad kunstivaldkonnad nagu heli, video, ruum. Olen küll mingil ajal ainult maalinud või joonistanud, aga jälle pöördunud kuuldava ning nähtava kombineerimisei juurde. Olgu see siis interaktiivne video või näpitav heliobjekt.

Näitustel esinen juba 1976 aatast. Algul peamiselt graafika ja akvarelliga, mingil ajal ka nahkehistööga.

1990ndatel resideerusin USAs, kus tegelesin peamiselt õlimaaliga aga ka heli-installatsioonidega.

2002 aastast tegutsen aktiivselt Eesti kunstielus. Olen osalenud mitmel grupinäitusel nii Eestis, kui ka Lätis, Leedus ja korraldanud pea igal aastal ka isiknäitusi. On olnud mitmeid projekte-etendusi koos muusikute ja tantsijatega.

Peamiselt loon interaktiivseid objekte-keskondi, kasutades kõikvõimalikke materjale(puit, klaas, metall) ja meediaid(elektroonika, video, valgus, heli). Tulemuseks on mingil moel helitekitav või helile reageeriv seadeldis või ruum, kus vaataja on aktiivne osapool teosega suhtlemises ja lõpptulemuse loomises.

 

 

 

Näituse "ELU MAAL" avamine - Reede (15.09) kell 19:00 / RKKK

Osalevad: Elo Liiv, Varvara Guljajeva, Mar Canet, Mauri Gross, Lennart Lennuk, Erki Kannus, Merle Kannus, Kati Kerstna, Herbert Orgusaar, Kairi Orgusaar, Egmond Merivee, Iris Allese, Markus Orgusaar ja Valeria Potjava

Näituse avamine on tasuta!

Näitus on avatud 15.09 – 01.10.2017 T-P: kell 15.00 – 18.00

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses (Tallinna mnt 3b III korrus, Rapla)