Varvara & Mar on kunstnike duo, kes teevad koostööd 2009.aastast. Nende töid on näidatud erinevatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. 2014.aastal teostas kunstnike duo Google ja Barbican London tellimustöö, mis on osa Digital Revolution näitusest. Samuti on kunstnikud edukalt osalenud avaliku ruumi kunstikonkurssitel olles finalistid Sydney linna hankes Green Square Library and Plaza, pälvinud esimese preemia NUKU teatri kunstikonkurssil ja kolmandad preemiad Pronksi 12 ja Põlva Gümnaasiumi kunstikonkursitel.

Varvara & Mar kunstipraktika peegeldab digiajastut, on tihtipeale kineetiline ja interaktiivne. Oma uudsete ideede teostuseks kunstnikud kasutavad ja arendavad kaasaja tehnoloogiat.

Varvara Guljajeva on pärit Tartust. Lõpetanud IT Kolledzi Tallinnas ja uue meedia magistratuuri Lübecki Ülikoolis Saksamaal. Varvara õpib Eesti Kunstiakadeemia donktorantuuris.

Mar Canet Sola, sündinud Barcelonas, on õppinud ESDI ülikoolis kunsti ja disaini, Central Lancashire ülikoolis arvutimängude arendust ja Linz Art and Design ülikoolis interaktiivset kunsti.

http://www.var-mar.info

 

 

Näituse "ELU MAAL" avamine - Reede (15.09) kell 19:00 / RKKK

Osalevad: Elo Liiv, Varvara Guljajeva, Mar Canet, Mauri Gross, Lennart Lennuk, Erki Kannus, Merle Kannus, Kati Kerstna, Herbert Orgusaar, Kairi Orgusaar, Egmond Merivee, Iris Allese, Markus Orgusaar ja Valeria Potjava

Näituse avamine on tasuta!

Näitus on avatud 15.09 – 01.10.2017 T-P: kell 15.00 – 18.00

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses (Tallinna mnt 3b III korrus, Rapla)