Laupäev (16.09) kell 23:00 / Töökoda

Pilet kohapeal 10€

Ansambel sai alguse, kui kaks varasemast ajast Paides tegutsenud bändi, Rooza Öökull ja PillSkill erinevatel põhjustel lagunesid. Et Aesma ja Pajuväli olid varemgi käinud vendade Kirssidega Paide Kultuurimaja stuudios-prooviruumis pilli tinistamas, oli ühisgrupi teke loomulik. Esialgsesse versiooni õigupoolest Madis Kirss ei kuulunudki ning paar-kolm esimest lugu (nt. "Liiklusummikud", mis leidub bändi 2002. aasta netialbumil "Teie Kangelased") valmisid siis, kui bänd oli veel trio. Ametlikku sünnipäeva arvestab bänd siiski 24. veebruarist 2002, mil valmis kassett-demoalbum "1 peatus enne Viljandi kesklinna". Sel hetkel, 24. veebruaril, oli tegu juba kvintetiga – lisaks varem liitunud Lokile liitus/liideti grupiga sel päeval veel ka Kaarel Kirss, kelle ülesandeks oli bändis "mitte midagi" teha. Hiljem teisenes see roll live-situatsioonides sõnaderaamatu hoidja omaks. Sel põhjusel on K. Kirss bändi 2005. aasta albumil "Tuled Peale" märgitud ära kui "logistika" eest hea seisnu.

Esimese tõsisema salvestusega sai bänd maha 2002. augusti alguses M. Aesma vanemate suvemajas Koordis, kus lindistati Viljar "Zabe" Saarsalu abiga ühe päevaga demoalbum "Teie Kangelased". Napp nädal hiljem võideti oma esimesel kontserdil toonase Vormsi Festari bändikonkurss, samal sügisel toimunud järgmisel kontserdil aga Tartu Tudengibändide võistlus. Kontserdigraafik hakkas tihenema ning 2003. aasta suvel lindistati taas Koordis teine netialbum "Asfaldilapsed", mis jõudis interneti vahendusel kuulajateni järgmise aasta alguses.

2004. aasta detsembri lõpus asus Ans. Andur lindistama oma uusi lugusid, sedapuhku valiti salvestuspaigaks Eesti Muusikaakadeemia stuudio, kus helimeheks oli Ivo Etti. Seal salvestati nelja-viie uue loo põhjad, mis said hiljem n.ö. "seemneks" 2005. aasta sügisel ilmunud esimesele päris-plaadile nimega "Tuled Peale". Salvestused jätkusid 2005. aasta suvekuudeni SekSoundi plaadifirma stuudios ETV hoones, sama firma otsustas ka Ans. Anduri albumi välja anda, üllitis reliisiti 1. oktoobril 2005 peoga KuKu klubis.

2006. aasta suvest talveni salvestas Ans. Andur järgmist plaati, mis sai nimeks "Topeltvikerkaar" ja ilmus taas SekSoundi plaadifirma alt 2007. aasta jaanuaris.1. aprillil 2009 ilmus kolmas plaat "Kiletron".

Ansambli algusajal rõhus Ans. Andur oma loomingus peamiselt eklektikale, muusikalisele absurdile ja puhuti ka groteskile (nagu võib kuulda ka erinevatesse muusikasuundadesse küünitavalt üllitiselt "1 peatus enne Viljandi kesklinna" ja vähemal määral albumilt "Teie Kangelased). Selleks ajaks, kui tegutsetud oli umbes aasta, hakkasid stiililised sihid rohkem ühtlustuma ning välja kujunema selgem muusikaline käekiri (mille esimesteks näideteks on praeguseni bändi live-repertuaari kuuluvad palad "Elu Tsitadellis" ja "Puhuvad tuuled", mõlemad kirjutatud juba 2002. aasta lõpus), kus on olulisemateks mõjuriteks ilmselt sellised bändid nagu R.E.M., Guided by Voices, Belle & Sebastian, Sonic Youth, The Beatles, Pia Fraus, Metro Luminal jne bändiliikmete lemmikgrupid.

Ansambel esitas 2011. aasta Eesti Laulu konkursil laulu "Lapsed ja lennukid", mille muusika autoriteks on Madis Aesma, Mihkel Kirss, Gert Pajuväli, Madis Kirss ja sõnad on kirjutanud Madis Aesma. Laul sündis proovis 2010. aasta lõpus ühise improvisatsiooni käigus, alguses oli tegu üsna aeglase, AIR-i meenutava balladiliku visandiga, millest hiljem arenes tempokas pala.