Laupäev (16.09) kell 20:00 / Töökoda

Pilet kohapeal 7€

Estbel on üsna harukordse koosseisuga ansambel. Kokku on saanud kaks eestimaist unistajat ning belglastest vennad Dhoored. Ansambel loodi 2016. aasta veebruaris, kui nelik Saaremaal esimest korda päriselt kokku sai. 7-päevane Saarel viibimine oli intensiivne elamus imeilusas keskkonnas. Pärast seda nädalat tundus “Saar” ka sümboolselt sobiv pealkiri debüütalbumile, mis valmis 2017. aasta Tallinn Music Weeki ajaks.

Leana Vapper-Dhoore on laulja ja torupillimängija, kes mängib nii Eesti torupilli kui ka Prantsusmaalt pärit madalat D-torupilli. Juba põhikooli ajal käis ta Eesti Etno laagrites ja külastas igal aastal Viljandi Pärimusmuusika Festivali, mis mõlemad tema armastust pärimuse vastu aina suurendasid. 2006-2017 elas Leana Flandrias, Belgias, kus ta õppis mängima Flaami torupilli. Sealsetest koosmängudest ja kontsertidest sai alguse ka tema koostöö Hartwiniga.

Sänni Noormets on helilooja, viiuldaja ja laulja, kellel on suur huvi erinevate alternatiiv muusika žanrite vastu. Sänni õppis pärimusmuusikat TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja omandab hetkel sama eriala magistrit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni erialal.

Hartwin ja Ward Dhoore on ansambli muusikaliseks mootoriks. Hartwin mängib juba üle kümne aasta diatoonilist akordioni (lõõtspilli) ja tema uuenduslik ja meloodiline helikeel on leidnud palju tunnustust. Ward mängib akustilist DADGAD-kitarri. Oma fantaasiarikastes arranžeeringutes kasutab ta leidlikult ka erinevaid efekte ja loop’e.

Estbeli muusika on mitmekesine ja värvikas, kuulamisrõõmu jagub nii pärimuse- kui ka indie-sõpradele, noortele ja vanematele kuulajatele!

http://www.estbel.be/et/home