JÄÄB ÄRA!! Jazzliit ja BAAS LIVE | Pille-Rite Rei ja Andre Maaker
Rei ja Maaker
Kolmapäev, 21. Aprill 2021
20:00 - 22:00
Kontsert jääb aprillis üleriigiliste piirangute tõttu ära!
 
 
Pille-Rite Rei – vokaal/saksofon
Andre Maaker – kitarr
 
Pille-Rite Rei ja Andre Maaker on mõlemad pärit Saaremaalt, kes toovad saksofonil ja kitarril publikuni lõunamaised rütmid ja meloodiad. Kavas on mõlema muusiku originaalloomingut, seadeid ja ka äratundmisrõõmu pakkuvaid palu. Lisaks eestikeelsetele tekstidele saab Pille-Rite Rei esituses kuulda ka eksootiliselt kõlavat portugali keelt. Kindlasti ei puudu kontserdilt muusika Antonio Carlos Jobimilt, Joao Gilbertolt ning Roberto Menescalilt.
 
Pille-Rite Rei on Saaremaalt pärit laulja ja helilooja, kelle muusikutee sai aluse Tallinnas Georg Otsa nimelises muusikakoolis saksofoni õppides. Pärast seda suundus ta õppima Rootsi, Skurupisse jazz-laulmist. Sealsete õpingute ajal kirjutatud muusika pärjati esimese kohaga nii Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil Tallinnas kui ka “Arets nye jazznavn 2016” konkursil Taanis. Sellest kogemusest sai pöördepunkt, miks Pille-Rite otsustas jätkata õpinguid heliloojana. Pille-Rite Rei on lõpetanud Rootsis Malmö Muusikaakadeemia kompositsioonierialal. Õpingute ajal sai ta võimaluse veeta aasta Brasiilias, Rio De Janeiros, täiendades end laulu ja heliloomingu erialadel. Sealset päikest ja kergust kannab ta endaga senini kaasas ning see väljendub ka tema loomingus. Kuna Andrelegi on lõunamaapäike südamelähedane, on kaks saarlast otsustanud ühendada jõud, et tuua soojust ja rõõmu meie halli argipäeva.
 
Andre Maakeri muusikutee algas Kuressaares klarnetit ja saksofoni õppides ning 15-aastaselt hakkas ta õppima kitarri Tiit Pauluse käe all. Hiljem on õpingud viinud teda Tallinna Georg Otsa nimelisse muusikakooli ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus ta ka õppejõuna töötab. Stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii džässi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusikalavadel.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 20.00 ja on ühes osas. Uksed on avatud kell 19.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu ette broneerida ei saa, sest neid on vähe ja saame kõik sõbralikult hakkama!
 
Piletid müügil eelmüügis Fientas ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 10 €, sooduspileti hind 7 €, kohapeal vastavalt 12 € ja 8 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.
 
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Pilet eelmüügist fientas: 10/7€
Kohapeal: 12/8€
 
 
 
Asukoht Kultuuriklubi BAAS
Tallinna maantee 5
Rapla
Eesti
 
 

Vaata ka: