JÄÄB ÄRA! Jazzliit ja BAAS LIVE | Ivi Rausi Trio
Ivi Rausi Trio
Kolmapäev, 17. Veebruar 2021
20:00 - 22:00
Kahjuks jääb veebruaris see kontsert ära.
 
Ivi Rausi – vokaal
Karl M Pennar - kitarr
Robert Rebane – akordion, basskitarr
 
Kolm muusikut = mõnus seltskond.
Neli pilli = värvikirev maailm.
Kolm isiksust = kreisi huumor.
Kaks põlvkonda = piirideta muusika.
 
Kõlab huvitavalt, eks?
 
Ja ongi väga huvitav, sest trio on justkui loodud selleks, et avada uks muusika võlumaailma ja hulkuda selle mitmekesisuses. Kontserdil kõlab lugusid siit ja sealt, iga nurga pealt. Nii omaloomingut kui ka teiste helimeistrite heliteoseid, aga ikka omas improvisatsioonilises võtmes. Igal lool on oma kordumatu sõnum, kus jääb alati ruumi vabadusele tunda ja kogeda midagi uut!
 
Ivi Rausi on jazzlaulja, kes on tulvil kontraste. Tema muusika viib kuulaja värvikirevasse maailma, kus tuleb valmis olla kõigeks. Ivi Rausit kui muusikut iseloomustab julgus katsetada, mõelda väljaspool raame ja mitte kõndida mööda sissetallatud radu. Ta usub, et iga muusik, kellel on idee ja sõnum, on ainulaadne ja kordumatu. Muusikakriitik Joosep Sang on öelnud, et Ivi Rausi laululaadi iseloomustab emotsionaalsus ja intiimsus koos selge ja mõtestatud teksti edasiandmise ning laulu sisu läbielamisega. Kontrastina valdavalt akustilisele ja kammerlikule kõlakeskkonnale võtab ta aeg-ajalt ette ka seikluslikke ekskursioone vabaimpro piirideta avakosmosesse.
 
Kokku on lauljataril ilmunud 5 albumit:
“KummaLiine Kleit” (2012)
“2+2 on 2” (2015).
"Aitäh, Valter Ojakäär!" (2018)
“Aitäh, Kustas Kikerpuu!” (2018)
“Aitäh, Uno Naissoo!” (2019)
„Üks-Teist“ (ilmub 2021)
 
TUTVU IVI RAUSIGA:
www.ivirausi.com
www.jazz.ee/artist/ivi-rausi/
https://www.facebook.com/IviRausiMusic/
 
Robert Rebane alustas oma muusikuteed akordionistina Nõmme Muusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Olivia Kalluste ja Tiit Kalluste õpilasena. Ta on saavutanud häid tulemusi mitmetel omaloomingulistel konkurssidel. Akordioni kõrvalt hakkas ta iseseisvalt õppima ka klaverit ja kitarri. 2019. aastal lõpetas Robert Amsterdami Konservatooriumi jazz-osakonna hoopis basskitarri erialal. Ta tegutseb koosseisudes nagu De Jong/Rebane/Kantonen Trio(NL/FIN/EST), Tobias Tammearu Trio, Pennar & Friends, Puhkuseloomad ja Pillikud.
 
Karl M Pennar on uue generatsiooni võimekas jazzkitarrist, kes õpib täna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzosakonnas. Ta võitis 2020.a. Tiit Pauluse nimelise noore kitarristi preemia. Pennarit võiks iseloomustada sõnadega ehe, aus, dünaamiliselt impulsiivne, emotsionaalne, väga musikaalne ja põnev. Ta on muusik, kes põleb laval ereda leegiga. Tal on omanimeline trio Pennar & Friends. Lisaks lööb ta kaasa mitmetes erinevates koosseisudes.
https://www.facebook.com/PennarMusic
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 20.00 ja on ühes osas. Uksed on avatud kell 19.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu ette broneerida ei saa, sest neid on vähe ja saame kõik sõbralikult hakkama!
 
Piletid müügil eelmüügis Fientas ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 10 €, sooduspileti hind 7 €, kohapeal vastavalt 12 € ja 8 €. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.
 
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Pilet eelmüügist fientas: 10/7€
Kohapeal: 12/8€
 
 
 
Asukoht Kultuuriklubi BAAS
Tallinna maantee 5
Rapla
Eesti
 
 

Vaata ka: