Rapla Jazziklubi | TamTam debüütalbumi esitluskontsert
Reede, 24. Märts 2023, 20:00 - 21:30
See kordus on erand tavalise kordusega võrreldes
Anett Tamm – vokaal, efektid, süntesaator
Karl Tammaru – basskitarr

TamTam ehk Anett Tamm ja Karl Tammaru on minimalistlik indie ja jazzi piirimail seiklev vokaali ja basskitarri duo. TamTami peamine eksperiment seisneb õhulise koosseisuga täisväärtusliku muusika loomises ja ühise hingamise leidmises, seistes silmitsi kõrvalise rütmilise ja harmoonilise toetuse puudumise väljakutsega. Duo on ammutanud inspiratsiooni öisest sürrealismist, 70ndate ja 80ndate aastate new wave'ist, progressiivsest ja etnojazzist ning seob laiaks tervikuks muinasjutulikud tekstid ja bassiüminad, groove'id ja ekspressiivsed vokaliisid. 2019. aastast saati tegutsev duo on esinenud jazziklubides üle Eesti, festivalidel Tudengijazz, Viljandi Rütmifestival ja Live at Heart (Rootsi). TamTam on välja andnud singlid “Lion Cubs”, “Woodchuck” ja “Hedwig” ning avaldanud koostöös produktsioonifirmaga Backstage Records live-videote sarja. 2022. aasta lõpus ilmus TamTami debüütalbumit.

• Karl Tammaru on basskitarrist ja helilooja. Karl on õppinud H.Elleri koolis, Otsakoolis ning omandanud Eesti Muusikaakadeemias jazzmuusika bakalaeurusekraadi. Karl on eestvedav liige kunstilises rokigrupis Vesi Päästab, fusioni kvartetis Allianss, kaasaegset ja free-jazzi esitavas Karl Tammaru Trios ja lööb kaasa ka mitmetes koosseisudes toetaja rollis (Kenors, Johannes Laas 5TET, Anna Lea Haamer Kvintett, Kristin Kalnapenk).

• Anett Tamm on laulja, helilooja, arranžeerija ja produtsent. Anetti põhiprojektide hulka kuuluvad tugevate jazzi mõjutustega kunstpopi grupp Alfa Collective, indie-jazz duo TamTam koos bassimängija Karl Tammaruga ning soleerimine pop-jazz ansamblis The Nonconceptual Art Club. Aneti hiljutiste koostööprojektide sekka kuuluvad prantsuse ansambliga David Chevallier Trio Shakespeare'i "Hamleti" ainetel kirjutatud jazz-folk kontserdikavaga tuuritamine, Raimond Mägi juhitud kooslusega IHA albumi "Kaarna pilk" välja andmine ning DJ Lauri Tähe ja basskitarristi Taavet Nilleriga trio n!na loomine. 2022. aasta kevadel pälvis Anett Eesti Jazziauhindade "Noore Jazzitalendi" preemia. Anett on omandanud Muusikaakadeemiaas jazzmuusika bakalaureusekraadi cum laude ning jätkab hetkel enda täiendamist jazzlaulu ja -improvisatsiooni erialal EMTA magistrantuuris.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 20.00 ja on ühes osas. Uksed on avatud kell 19.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu ette broneerida ei saa, sest neid on vähe ja saame kõik sõbralikult hakkama!
Piletid müügil kohapeal hinnaga 12€ ja 8€. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.
TamTam
Liitu meie uudiskirjaga
Lubame, et ei risusta teie postkasti.
Tulevad sündmused Kultuuriklubis BAAS
Tulevad sündmused Loomeruumis